2019. június 30., vasárnap

Miért jobb egy saját weboldal egy Facebook oldalnál?

Sokan használnak Facebook oldalakat az online pénzkereséshez, és vannak köztük nagyon sikeresek is, jellemzően jobban teljesítenek azonban azok, akiknek saját weboldaluk van, és ha van is Facebook oldaluk, azt inkább arra használják, hogy a saját weboldalukra szerezzenek vele látogatókat.

A saját weboldal előnyei

Bár Facebook-on jóval könnyebb szakmai tudás nélkül elérni viszonylag sok embert, a saját weboldalnak sok olyan előnye van, ami akkor is él, ha valaki ugyanúgy Facebookról szerzi a legtöbb látogatót, mint azok, akiknek csak Facebook oldala van.

  • A weboldalra nem csak Facebook-ról, hanem például keresőkből is jöhetnek látogatók, és más weboldalak is inkább linkelik őket, mint egy Facebook oldalt.
  • Sok partnerprogram olyan kódot használ, amit Facebook-on nem is lehet használni, vagy ha lehetne is, csak saját weboldallal lehet regisztrálni, illetve csak azon engedik a reklámok megjelenítését.
  • A Facebook nem szereti az ingyen reklámot, ezért a reklám-jellegű linkeket igyekszik kevesebb látogatónak megmutatni. Ha közvetlenül egy hirdetést posztolsz, jóval kisebb elérése lehet, mintha a weboldalad linkjét reklámozod rajta, és azon van a fizetett hirdetés.
  • Hiába van sok követőd, a Facebook nem jeleníti meg mindenkinek a posztjaidat - a weboldal látogatóid viszont csak a tieid.
  • A Facebook működése folyamatosan változik, és jellemzően arra igyekszik terelni a profitorientált tartalmat posztolókat, hogy fizetett reklámot helyezzenek el náluk. Ha csak Facebook oldalad vagy, akkor ki vagy téve annak a veszélynek, hogy a későbbi változtatások során egyre kevesebb embert fogsz tudni elérni, hiába vannak követőid.
A keresők szeretik a régebb óta működő weboldalakat, így még ha nincs is kész tartalom a fejedben, érdemes minél hamarabb elkezdeni egy weboldal, blog felépítését. Egy ingyenes WordPress tartalomkezelőt akár egy kattintással is lehet telepíteni, így nehézség nélkül elkezdhető a saját oldalunk készítése.

2019. június 20., csütörtök

Pénzkeresés blogolással

Ha rendelkezel saját bloggal vagy weboldallal, akkor a legtöbb online pénzkeresési mód elérhető számodra. Ez nem azt jelenti, hogy ne lennének olyan pénzkeresési lehetőségek, amiknek semmi köze a saját oldalhoz (ilyen például a kérdőíves pénzkeresés vagy a PacketStream), hanem azt, hogy szemben más platformokkal, például a Facebook-al vagy az Instagram-al, a saját oldaladon azt és úgy jelenítesz meg, amit és ahogyan csak akarsz, így nem köti a kezedet a platform felülete.

Hol és milyen blogot érdemes üzemeltetni?

Mielőtt felsorolnám a legnépszerűbb lehetőségeket, érdemes egy kis kitérőt tenni, és megjegyezni, hogy ez a kötetlenség csak a fizetős tárhelyen elhelyezett saját oldalakon, pl. WordPress alapú blogok esetén áll. Az ingyenes tárhelyek nagy részén csak nonprofit oldalak helyezhetőek el, vagy a szolgáltató hirdetéseivel közösen, esetleg felváltva jelennek meg a hirdetéseid, ami azt jelenti, hogy vagy sokkal kisebb figyelmet kapnak az általad felrakott ajánlatok (hiszen sok más hirdetéssel versengenek), vagy felváltva jelennek meg más reklámokkal, azaz olyan, mintha csak fele annyi látogatód lenne az oldalon. Az ilyen meglévő rendszerek többnyire nem szabhatóak testre teljes körűen, és ez is behatárolja a lehetőségeidet. Az ingyenes tárhelyek további problémáival kapcsolatban itt olvashatsz még.

További megszorítás lehet a tartalom nyelvezete. Magyar nyelvű oldalakhoz is vannak különböző ajánlatok, de a számuk véges, és igen hamar megismerkedsz az összes lehetőséggel. A legtöbb blogos pénzkeresési lehetőség kizárólag angol nyelvű oldalak esetében működik, csak azon engedik használni. Az angol nyelvű ajánlatok ezen felül jellemzően a magyarul is elérhető ajánlatok többszörösét fizetik, így ha tudsz angolul, akkor leginkább ilyen nyelvű oldalakkal érdemes próbálkozni.

Hogyan keress pénzt bloggal?

Blogolással való pénzkeresésre sokféle lehetőséged van.

Használhatsz partnerprogramokat, amik akkor fizetnek, ha valaki a te oldaladon keresztül megy el egy webáruházba, vagy más oldalra, és ott vásárol valamit, vagy esetleg regisztrál. Ezeket akkor érdemes használni, ha a blogod témája szigorúan egyezik az adott program témájával, ennek hiányában ugyanis nem sok esélyed van, hogy a látogatóid vásároljanak az adott oldalon. A partnerprogramok használata így kifejezetten erre kihegyezett blogokban a legjövedelmezőbb.

Használhatsz kattintás után fizető oldalakat, ahol akkor kapsz pénzt, ha a blogod látogatója egy hirdetésre kattint. Az ilyen programokhoz minél több látogató kell, azonban kevésbé számít, hogy mennyire releváns számukra az adott ajánlat, hiszen nem szükséges, hogy vásároljanak is. Természetesen ha teljesen irreleváns a reklám, akkor nem is nagyon fognak kattintani rá.

Közvetlenül is értékesítheted a hirdetési felületeidet valamilyen cégnek. Ehhez többnyire nagyon releváns tartalom és jó minőségű oldal szükséges, minél több látogatóval. Közvetlen hirdetőt nem könnyű találni, azonban ez általában biztosabb és nagyobb pénzt fizet, mint az előbbi lehetőségek.

Írhatsz szponzorált bejegyzéseket. Ez főleg az angol nyelvterületen terjedt el, ott több olyan oldal is található, ami összekapcsolja a bloggereket a hirdetőkkel.

Reklámozhatod a saját termékedet vagy szolgáltatásodat. Ez nagyon népszerű módszer, hiszen némi munkával ingyen reklámot tudsz szerezni, csupán arra érdemes figyelni, hogy érdekes és jó minőségű tartalmat írj, ami valóban érdekli azokat, akikből később a vevőid lehetnek.

Vannak még különböző speciálisabb hirdetési formák, például szöveges linkek, blogposzt szövegében linkké alakuló szavak és hasonlók, ezek azonban mostanában már kevésbé népszerű hirdetési formák.

Hogyan kezdjem?

A kezdéshez igyekszem minél több segítséget nyújtani a blogban, ezért érdemes elolvasnod és követned a bejegyzéseimet. Az alapokról itt írtam.

2019. június 7., péntek

Pénzkeresés az Instagramon

Az Instagram egy közösségi oldal, ahol az embereket fotókat posztolnak, és másoknak lehetőségük van követni őket. Az Instagram nem ad külön pénzkeresési lehetőséget, tehát kifejezetten az Instagramon nem lehet közvetlenül pénzt keresni, a segítségével azonban ugyanúgy kereshető pénz, mint mondjuk a Facebook-on vagy egy saját bloggal.

Az instagramos pénzkeresés nagyjából ugyanúgy működik, mint minden más platformon, a különbség csak az, hogy más embereket tudsz elérni, megszólítani Instán, mint máshol. Ha bele akarsz kezdeni a pénzkeresésbe, érdemes végiggondolni, hogy mik az erősségeid, és a blog, YouTube csatorna, Facebook oldal, saját weboldal és más közösségi oldalak mellett természetesen az Instagramot is figyelembe venni, mint lehetséges platformot. Akkor lehet érdemes az Instán próbálkoznod, ha jó fotókat tudsz csinálni, ha jól ismered az Instát, vagy esetleg van is más sok követővel rendelkező profilod az oldalon.

Instagramos pénzkeresési módszerek


Az Instagramon való pénzkeresésnek több módja is van. Mivel banner hirdetéseket nem tudsz az oldalon elhelyezni, sok különböző ajánlat kiesik. Ha a saját weboldaladra rakod ki a fotóidat, akkor ezekkel is tudsz pénzt keresni, viszont könnyen lehet, hogy csak sokkal kevesebben fogják nézni a képeidet: az Instának az előnye elsősorban az, hogy már most is rengetegen használják, és van, akinek jobban megy itt befutni, mint egy saját weblapot felfuttatni a semmiből.

Partnerprogram használata az Instagramon

Bár a bannerek elhelyezése nem megengedett, vannak olyan partnerprogramok, amiknél szöveges linkeket is lehet használni. Ha valaki rákattint erre a linkre, és vásárol (vagy néhány esetben elég, ha csak regisztrál), akkor te jutalékot kapsz belőle. Ahhoz, hogy legyen valaki, aki rajtad keresztül átkattint a linkre, és még vásárol (regisztrál) is, nagyon sok követőre, és nagyon releváns tartalomra van szükséged.

Az Instagram nagy hátránya, hogy a bejegyzésekben nem lehet kattintható linkeket elhelyezni, ezt csak a profiloldalon teheted meg. Ez erősen befolyásolja az Instagram partnerprogramokban való használhatóságát, mivel rendkívüli módon csökkenti a rajtad keresztül átkattintó látogatók számát, ennek ellenére vannak, akik sikerrel használják az Instát ilyen formában. Partnerprogramokhoz a saját weboldal sokkal hatékonyabb, hiszen ott oda és olyan linket helyezel el, amilyet és ahova csak akarsz.

Szponzorált bejegyzések az Instagramon

Ha kellően sok követőd van (ilyenkor szoktak más néven influencernek is nevezni), akkor közvetlenül meg tudsz egyezni márkákkal, hogy posztokban reklámozd a termékeiket. Itt természetesen külön munka felkutatni azokat, akik hajlandóak lennének ilyen formában reklámozni és fizetni érte, de vannak olyan ügynökségek is, amik ezzel foglalkoznak. Ez a fajta pénzkeresési mód nagyon sok követőt kíván. Ha a követőid megbízhatónak tartanak, és nem csak azért követnek, hogy pl. nevessenek a posztjaidon, akkor természetesen jóval nagyobb esélyed van így pénzt keresni.

Fontos, hogy a magyar jogszabályok megkívánják, hogy a fizetett tartalmakat egyértelmű módon megjelöld.

Saját termék reklámozása az Instagramon

A legegyszerűbb pénzkeresési mód természetesen az, ha van saját terméked, és az Instát csak mint ennek reklámfelületét használod. Ilyenkor nem kell szponzorokat felkutatni, vagy megfelelő partnerprogramot keresni, egyszerűen csak rendszeresen érdekes, minőségi képeket kell posztolnod a termékeddel kapcsolatban. Sokan használják az Instát ilyen célra, és ha jól tudsz fotózni, akkor ez neked is egy jó választási lehetőség lehet, de érdemes mérlegelni, hogy milyen más felületeken mekkora erőfeszítéssel tudnál ugyanannyi érdeklődőt elérni, mint Instán, vagy hogy nem éri-e meg jobban egy már népszerű influencer oldalán reklámozni a termékedet, mint folyamatos időt fordítani egy saját profil felfuttatására.

Surveytime - azonnal fizető oldal, kezdőknek is ideális!

Olyan sok online kérdőív kitöltésért fizető oldal létezik , hogy ha valaki bele akar vágni a pénzkeresésnek ebbe a módjába, könnyen elveszik...